Producenci
Koszyk
... jest pusty
Promocje
Zobacz wszystkie
Kontakt
Tel
81 741 44 33
Godziny działania sklepu
9-17 Pn-Pt
Reklama
Facebook
Reklama
l1
Informacje o produkcie
USŁUGA Ozonowania Pojazdów - Nowość
Cena produktu: 39,00 zł
Powyżej 100zł kupisz na raty!
Zamawiana ilość:  
USŁUGA Ozonowania Pojazdów - Nowość
Dostępność Dostępny
Stan magazynowy
Opis
Linki

Odgrzybianie klimatyzacji i oczyszczanie oraz odkażanie powierzchni samochodowych !!!

Czas trwania usługi:
Ozonowanie samochodu osobowego (klimatyzacja + wnętrze) - 1 godzina

Sprzęt którego urzywamy:
Profesjonalny przemysłowy ozonator Ozoner o wydajności 7000mg/h do stosowania w powierzchniach do 140m3


KOMPLEKSOWY ZABIEG OZNONOWANIE PRZEPROWADZANY JEST 
W SIEDZIBIE NASZEJ FIMRY

CAR Hi-Fi
ul.Północna 67, Lublin
tel. 817414433
Zapraszamy do rezerwacji terminu wykonania!


Z a s t o s o w a n i e:

- usuwanie zapachów
- usuwanie roztoczy
- dezynfekcja powietrza
- sterylizacja wody i żywności (ozonator do wody)
- usuwanie zarodników pleśni
- ozonowanie pomieszczeń
- czyszczenie wentylacji
- kąpiele ozonowe   
- czyszczenie klimatyzacji samochodowej ozonem
- dezynfekcja układu wentylacji
- sterylizacja wnętrza pojazdów
- usuwanie trudnych zapachów z tapicerki
- ozon a inne metody sterylizacji
- ozoner samochodowy


Czym jest ozon?

Ozon, czasami nazywany aktywowanym tlenem, o3, zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa, jak tlen, którym oddychamy, na co dzień. Ozon jest drugim, co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi, jest w stanie niszczyć bakterie. Wirusy i nieprzyjemne zapachy. Interesujące jest to, że ozon występuje naturalnie w środowisku, głównie jako skutek uderzenia błyskawicy, które występują w trakcie burz. Świeży zapach, jaki zauważamy po burzy jest najczęściej efektem naturalnego wytworzenia ozonu. Ozon powstaje także w wodospadach. Jednakże, najwięcej słyszy się o ozonie w kontekście warstwy ozonowej naszej planety. W niej ozon jest wytwarzany przez promienie ultrafioletowe słońca, chroniąc nas przed ich szkodliwym wpływem.

Zdarza się jednak, że każdy z nas jest poddany wpływowi zwiększonego stężenia ozonu prze krótki czas. Zdarza się to w korkach lub gdy w wyniku działania sił natury ozon pozostaje bliżej ziemi niż normalnie. Połączenie tych dwóch czynników może podnieść stężenie ozonu do poziomu 4-5 razy wyższego niż poziom normalny, mimo tego nie ma skutków ubocznych wpływu tak dużej dawki ozonu gdyż czas jego działania jest ograniczony, ozon samoistnie wraca do stanu zwykłego tlenu w trakcie rozkładu.


Jak dziła ozon?

Mimo tego, że ozon działa bardzo silnie to ma bardzo krótki cykl życia. Kiedy ma styczność z bakteriami, wirusami czy też zapachami dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic, ani bakterie ani zapach, jedyną pozostałością jest czysty tlen. W dodatku przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny. Wiemy to opierając się na tym, że codziennie jesteśmy poddawani wpływowi ozonu zawartego w powietrzu, którym oddychamy i jego różnym stężeniom powstałym w wyniku naturalnych reakcji w powietrzu lub podczas jazdy w dużym korku. Ten wpływ ozonu nie wywiera na nas żadnego efektu oprócz wyczuwalnego zapachu ozonu. Właśnie siła tego zapachu jest mechanizmem bezpieczeństwa „wbudowanym” w ozon.

Ozon jest bezpieczny, bo jesteśmy w stanie wyczuć jego zapach już na pozostałościowym poziomie stężenia. Przez poziom pozostałościowy rozumiemy ilość ozonu wytworzoną ponad wymaganą ilość, aby usunąć wszelkie skażenia w danym pomieszczeniu. W dużych stężeniach (1.5 cząsteczki na milion) posiada on tak silny zapach (jak wybielacz), że człowiek nie będzie w stanie przebywać w takim pomieszczeniu dłużej niż krótka chwilę. Podobny efekt występuje, gdy wejdziemy do zadymionego pomieszczenia. O ile dym może nam zaszkodzić to w trakcie badań ustalono, że krótkotrwałe działanie ozonu w niskim stężeniu nie ma długotrwałych skutków zdrowotnych, podobnie jak nie szkodzi nam stanie w korku w godzinach szczytu.


Jak powstaje ozon?

Są dwie podstawowe metody powstawania ozonu, ultrafioletowa i wyładowanie koronowe. Większość urządzeń wykorzystuje metodę wyładowania koronowego, symulując powstanie błyskawicy.

W momencie, gdy ozon zostanie wytworzony w urządzeniu i rozproszony w pomieszczeniu rozkłada się on powrotem do czystego tlenu. Następuje to w wyniku kilku procesów: naturalnego rozkładu (lub powrotu do tlenu) w wyniku niestabilności chemicznej ozonu. Proces ten może zostać przyspieszony przez obecność w pomieszczeniu ścian, dywanów stymulujących rozkład ozonu. Reakcja utleniania z materiałami organicznymi wywołującymi nieprzyjemne zapachy, które usuwają ozon. Reakcja z bakteriami, które niszczą ozon w wyniku reakcji utleniania. Poza tym cały pozostałościowy ozon sam z siebie wróci do stanu czystego tlenu, w ciągu 30 min osiągając tylko połowę swojego wcześniejszego stężenia. Oznacza to, że po każdych kolejnych 30 minutach ilość pozostałego po reakcji oczyszczania ozonu będzie się zmniejszać o połowę w stosunku do stanu sprzed 30 minut. Jest to zbliżone do rozkładu geometrycznego 16:8:4:2:1. W praktyce okres połowicznego rozkładu wynosi mniej niż 30 minut zależnie od temperatury, bakterii i innych skażeń powietrza. Ozon, więc mimo całej swojej siły nie jest trwały, wykonuje swoje zadanie i znika.


Czy zapach powróci?

Nie, jeżeli ozon zostanie zastosowany w sposób prawidłowy to niszczy on (utlenia) źródło zapachu. Jednak w przypadku zapachu stęchlizny zapach może powrócić, jeżeli nie uda się usunąć wilgoci, która ten zapach powoduje.


Czy ozon jest bezpieczny?

Jednym z najbardziej powszechnych pytań odnośnie ozonu jest pytanie czy wykorzystanie ozonu jest bezpieczne. Ozon jest znany od prawie wieku i zbiór informacji na jego temat jest całkiem bogaty.

Gdy jest prawidłowo wykorzystywany, podobnie jak środki czyszczące lub chemikalia ozon jest bezpieczny.

Podobnie jak z innymi środkami czyszczącymi, chemikaliami lub urządzeniami, gdy nie przestrzega się instrukcji stosowania ozon może lub został już w pewnych przypadkach niewłaściwie wykorzystany. Ważne jest, że nie zanotowano żadnych wypadków śmiertelnych związanych z niewłaściwym wykorzystaniem ozonu.
Do większości zastosowań zalecamy, aby wykorzystywać ozon w stężeniach uderzeniowych. Jest to sposób bardzo efektywny na wykorzystanie generatora ozonu, który ma zdolność odkażania pomieszczeń.

Ponieważ ozon może zostać niewłaściwie wykorzystany poprzez produkcję dużo większych ilości ozonu niż urządzenia oznaczone i sprzedawane jako „oczyszczacze powietrza”, ciężko jest znaleźć sklepy detaliczne oferujące wysokowydajne generatory ozonu, zdolne do wytwarzania dużych ilości ozonu. Przykładowo jeden z bardzo popularnych na rynku oczyszczaczy powietrza jest w stanie wytworzyć do 15 mg ozonu na godzinę pracy. W związku z tym, że tak małe ilości ozonu nie mogą być wykorzystane w sposób szkodliwy, wyrób ten ma ograniczoną zdolność do zabijania zarazków niż przy wykorzystaniu dawek szokowych wytworzonych przez generatory ozonu. Wszystkie produkty sprzedawane jako „oczyszczacze powietrza” wytwarzają minimalną ilość ozonu lub nie wytwarzając go wcale...


Ozno i dym papierosowy?

Usuwa on podrażnienie powodowane przez gazy fenolowe poprzez ich utlenienie. Fenole są niewidoczną częścią dymu papierosowego, która powoduje podrażnienie oczu i wytwarza niemiły zapach. Ozon pozbawia całkowicie każde środowisko efektów działania dymu papierosowego, a nie usuwa tylko widoczne cząsteczki dymu poprzez ich filtrację jak to robią elektroniczne oczyszczacze powietrza.


Zastosowanie?

   1. Usuwanie i kontrola zapachów gospodarstwa domowego:
          * dym papierosowy i zanieczyszczenia nim wywołane
          * fenole
          * zapachy powstałe podczas gotowania
          * zapachy pochodzenia zwierzęcego
          * zapach stęchlizny i pleśni oraz źródła tych zapachów
          * bakterie i wirusy
          * ochrona przed insektami (karaluchy, muchy, komary)
          * dezynfekcja

   2. Usuwanie zapachów w hotelach, barach, restauracjach i innych miejscach publicznych:
          * usuwa nieprzyjemne zapachy
          * ogranicza ryzyko zakażenia wirusowego i bakteryjnego

   3. Wykorzystanie urlopowe
   4. Usuwanie dymu papierosowego i cygarowego
   5. Usuwanie pleśni
   6. Odświeżanie pojazdów:
   7. Przywracanie stanu sprzed pożaru:
          * usuwanie zapachów spowodowanych pożarem i zalaniem wodą, będącymi jednymi z najtrudniejszych do usunięcia

   8. Zapachy zwierzęce, schroniska
   9. Kontrola szkodników i insektów np. karaluchy
  10. Szklarnie
  11. Szpitale
          * usuwanie zapachów
          * zapobieganie infekcjom i zakażeniom

  12. Przemysł żywieniowy
  13. Dezynfekcja i sterylizacja wody
          * woda pitna, baseny, stawy


Czynniki chorobotwórcze niszczone przez OZON


Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest, w dużym stopniu przez trwałą błonę. Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co prowadzi do jej całkowitego rozpadu.

Aspergillus Niger
Bacillus Bacteria
Bacillus Anthracis
Bacillus cereus
B. cereus
Bacillus subtilis
Bacteriophage f2
Botrytis cinerea
Candida Bacteria
Clavibacter michiganense
Cladosporium
Clostridium Bacteria
Clostridium Botulinum Spores
Coxsackie Virus A9
Coxsackie Virus B5
Diphtheria Pathogen
Eberth Bacillus.
Echo Virus 29
E-coli
Encephalomyocarditis Virus
Endamoebic Cysts Bacteria
Enterovirus Virus
Fusarium oxysporum f.sp. lycopersici
Fusarium oxysporum f.sp. melonogea
GDVII Virus
Hepatitis A virus
Herpes Virus
Influenza Virus
Klebs-Loffler Bacillus
Legionella pneumophila
Luminescent Basidiomycetes
Mucor piriformis
Mycobacterium avium
Mycobacterium foruitum
Penicillium Bacteria
Phytophthora parasitica
Poliomyelitis Virus
Poliovirus type 1
Proteus Bacteria
Pseudomonas Bacteria
Rhabdovirus virus
Salmonella Bacteria
Salmonella typhimurium
Schistosoma Bacteria
Staph epidermidis
Staphylococci
Stomatitis Virus
Streptococcus Bacteria
Verticillium dahliae
Vesicular Virus
Virbrio Cholera Bacteria
Vicia Faba progeny


Dostawa:OSOBIŚCIE
Poprzednia strona Produkt 2 z 4
w kategorii --- SERWIS KLIMATYZACJI ---
Następna strona
Pozostałe produkty z kategorii --- SERWIS KLIMATYZACJI ---
 
USŁUGA Napełniania klimatyzacji - SERWIS
USŁUGA Napełniania klimatyzacji - SERWIS 159,00 zł
Pełny serwis klimatyzacji, nabijanie klimatyzacji, sprawdzanie szczelności, wymiana oleju, czyszczenie układu. Korzystamy z najnowocześniejszego urządzenia w regionie. Co wykonujemy podczas usługi:     * Usuwa czynnik chłodniczy i olej z układu     * Oddziela olej od ... 
 
USŁUGA wymiany filtra kabinowego
USŁUGA wymiany filtra kabinowego 30,00 zł
 
 
USŁUGA Napełniania klimatyzacji - SERWIS
USŁUGA Napełniania klimatyzacji - SERWIS 150,00 zł
Pełny serwis klimatyzacji, nabijanie klimatyzacji, sprawdzanie szczelności, wymiana oleju, czyszczenie układu. Korzystamy z najnowocześniejszego urządzenia w regionie. Co wykonujemy podczas usługi:     * Usuwa czynnik chłodniczy i olej z układu     * ... 
4360718 wywołań od 02 luty 2010 | Realizacja evosoft